SKOK JOE KITTINGERA z 1960 roku. TO ON pierwszy skoczył z kosmosu (31 km) w sprzęcie, którego nie można równać się z dzisiejszą technologią

joseph kittinger jump

SKOK JOE KITTINGERA 1960 ROK

16 sierpnia 1960 skoczył z wysokości 31 300 metrów i pomyślnie wylądował na ziemi. Dzięki skokowi został nieoficjalnym posiadaczem rekordu najwyższego skoku spadochronowego i największej prędkości osiągniętej przez człowieka bez użycia innych środków napędowych (988 kilometrów na godzinę).

Do jego rekordów należał również najwyższy pułap wysokości w locie balonem. (za wikipedia.pl) Rekordy te pobił Baumgartner, jednak jeden pozostał w rękach Joe- najdłuższe spadanie swobodne (mimo różnicy 8 km w obu skokach, to Kittinger leciał dłużej, bo o wiele później otworzył spadochron – KOZAK!!!).


Dodajmy, że Joe Kittinger ma dziś 86 lat i cieszy się doskonałym zdrowiem. Od początku projektu Red Bull Stratos pomagał przy jego powstaniu, zarówno naukowcom, jak i samemu Felixowi Baumgartnerowi. To głos Kittingera słychać na nagraniach z „wieży kontrolnej” skoku, bo to on „prowadził”  i rozmawiał z Austriakiem przed i w trakcie skoku.

SKOK Z KOSMOSU JOE KITTINGER 1960


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU BĄDŹ NA BIEŻĄCO! KLIKNIJ TUTAJ LUB NA IKONĘ FACEBOOKA


Robert Lewandowski wszystkie gole w bundeslidze sezonu 2013-2014 wideo

VIDEO: WSZYSTKIE GOLE ROBERTA LEWANDOWSKIEGO W BUNDESLIDZE W SEZONIE 2013/2014 – ZOBACZ 20. BRAMEK KRÓLA STRZELCÓW

VIDEO: 20-LETNIA JUSTYNA KOWALCZYK DEBIUT NA MŚ W 2003 ROKU

2003 MŚ Deabiut Justyny Kowalczyk wideo młoda 20-letnia
 

VIDEO: 12-LETNI KAMIL STOCH 128 metrów na Wielkiej Krokwi

12-letni KAMIL STOCH jako dziecko młodziutki wideo wywiad archiwumgwiazd_pl

kubica_kurzajewski_98-300x165VIDEO: Młodziutki 14-letni Robert Kubica i młody Kurzajewski +jego wtopy

Dan Osman free solo human flag ludzka flaga wisi nad przepaścią

Facet o „tytanowych jajach”: Szaleniec, czy najodważniejszy człowiek świata? Robił, rzeczy niewyobrażalne…i zginął tragicznie (To zdjęcie to nie fake + 5x wideo)