Słynny skoczek narciarski z Norwegii z apelem do POLAKÓW – mówi po polsku! ZOBACZ VIDEO!

Słynny norweski skoczek narciarski Bjørn Einar Romøren zwrócił się przy pomocy YOUTUBE`a do Polaków. Były rekordzista świata świata w długości skoku na nartach zaprasza nas na marcowe zawody w Holmenkollen.

O pomoc w promocji poprosili słynnego lotnika organizatorzy, którzy mają problemy z frekwencją po tym, jak Adam Małysz zakończył karierę. Norwegowie przyznali, że 0obniżyli nawet ceny biletów (do 100 koron) aby więcej Polaków pojawiło się na skocznie pod Oslo.

Bjørn Einar Romøren obecnie przechodzi rehabilitacje po operacji kręgosłupa. 31-letni skoczek specjalizował się zawsze w lotach narciarskich na największych skoczniach mamucich.

W 2005 roku skoczył w Planicy 239 metrów, co przez 6 lat było nieoficjalnym rekordem świata. FIS „dla bezpieczeństwa” zawodników nie notuje oficjalnie rekordów świata w skokach narciarskich.

Wracając do filmiku Norwegowi poszło całkiem nieźle, w końcu nasz język należy do najtrudniejszych na świecie… Nawet jeśli czytał, jak Benedykt XIV – czyli zapis fonetyczny z kartki.

Bjørn Einar Romøren mówi po polsku do POLAKÓW